Jak dbasz tak masz - Czyli jak dbać o żywotność naszych elektronarzędzi

2018-07-22
Jak dbasz tak masz - Czyli jak dbać o żywotność naszych elektronarzędziSpecjaliści korzystający na codziennie z wiertarek, młotów, szlifierek oraz innych sprzętów tego typu, doskonale wiedzą iż trzeba je utrzymywać w doskonałym stanie aby mogły nam się odwdzięczyć niezawodnością. Po każdej wykonanej pracy podstawową czynnością jest czyszczenie naszego urządzenia , większość narzędzi tego typu jest narażone na duże zapylenie. Drobinki wchodzą dosłownie wszędzie a im więcej po pracy zostawimy ich na zewnętrznych elementach maszyny tym większe jest prawdopodobieństwo iż dostaną się do środka. Szczególnie narażone są szlifierki pracujące z gipsem lub betonem. Pył powstały przy szlifowaniu gładzi gipsowej lub podobnych materiałów budowlanych czy drobinki pozostałe przy cięciu płytek ceramicznych w kontakcie z wilgocią zastygają i z czasem twardnieją. Przedmuchanie sprężonym powietrzem wlotów i wylotów wentylacyjnych takiego urządzenia z pewnością zapobiegnie stworzeniu się wewnątrz skorupy która z czasem narastając może uszkodzić nasze elektronarzędzie. Do zewnętrznego czyszczenia najlepiej sprawdzają się miękkie szczoteczki oraz szmatki.

Smarować ? Tak, tylko jak.

Najbardziej narażone na zanieczyszczenia są wrzeciona które pracują przy wylotach pyłu czy wiórów. Częstą awarią jest zacieranie się i uszkodzenia mechaniczne wrzecion młotów udarowych posiadających uchwyt SDS. Zazwyczaj powodem tych awarii jest brak smarowania trzpienia .
Aby uniknąć takich uszkodzeń możemy zastosować środek czyszcząco-smarujący typu WD-40. Poprawna aplikacja środka polega na wprowadzeni końcówki aerozolu do wrzeciona trzymając urządzenie wrzecionem do dołu i naciskamy kilka razy spray. Przy takim stosowaniu preparat pod ciśnieniem swobodnie wymyje zanieczyszczenia i wypłynie.
Nie zapominajmy także o każdorazowym smarowaniu końcówek wierteł, przecinaków i innych akcesoriów które umieszczamy w uchwycie SDS.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018

Polecane

$('#dialog_close').click(); $('#menu_preloader_add').remove(); pixel