Wertykulator elektryczny HECHT 1739 - Piękny i zadbany trawnik

2018-05-26
Wertykulator elektryczny HECHT 1739 - Piękny i zadbany trawnik

Z HECHT 1739  pielęgnacja trawnika jest naprawdę bardzo prosta.Trawnik tak samo jak i wszystkie inne rośliny wymaga wystarczającej ilości składników odżywczych, wody i światła słonecznego. Podczas koszenia trawnika resztki trawy oraz innych roślin zalegają na powierzchni ziemi, gniją i tworzą wodoodporną powłokę, która ogranicza odpowiedni dostęp do kluczowych składników odżywczych.
Z biegiem czasu może dojść do powstania nieprzepuszczalnej warstwy, co powoduje idealne warunki dla wzrostu pleśni i grzybów, niepożądanych dla uzyskania wysokiej jakości trawnika. W takiej sytuacji nieocenionym pomocnikiem jest wertykulator, dzięki któremu pozbędziesz się gnijących resztek i uzyskasz zdrowy, wysokiej jakości trawnik.
Aerację (wertykulację) zaleca się 2 razy w roku, po raz pierwszy na wiosnę i drugi raz jesienią. Wałek do aeracji usuwa martwą roślinność z trawnika, pozostałości roślinne i chwasty, a wałek do wertykulacji nacina wierzchnią warstwę gleby. Wpłynie to na poprawę wchłaniania składników odżywczych, wilgoci i powietrza, oraz pomoże głębiej zakorzenić trawę. Takie warunki spowodują lepszy wzrost trawy, powstawanie nowych pędów, a trawnik zagęści się i nabierze zdrowego wyglądu.

HECHT 1739 bardzo wydajny wertykulator z elektrycznym silnikiem o mocy 1700 W. Szerokość robocza 37 cm zapewnia optymalne warunki pracy w ogrodach o powierzchni do 1200 m2. Urządzenie wyposażone jest w 13 dwustronnych noży, co w efekcie daje nam 26 ostrzy wykonanych z wysokiej jakości stali. Regulacja głębokości pracy odbywa się w 6 zakresach od 8 do 12 mm.
Obudowa wykonana jest z metalu oraz tworzywa sztucznego, lecz jego waga sięga zaledwie 22 kg. Do wertykulatora dostarczany jest również duży 50 l kosz wykonany z tkaniny. Duże plastikowe koła umożliwiają dobrą przyczepność z podłożem.

Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego, urządzenie wymaga jedynie minimalnej konserwacji. Wertykulator posiada oczywiście wbudowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak przycisk uniemożliwiający przypadkowe uruchomienie urządzenia oraz uchwyt kabla zasilającego. Gwiazdkowe zaciski sprawiają, że Hecht 1739 można szybko i łatwo złożyć do transportu lub przechowywania.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
$('#dialog_close').click(); $('#menu_preloader_add').remove(); pixel