Wiertarka sieciowa czy akumulatorowa? Którą wybrać?

2018-07-28
Wiertarka sieciowa czy akumulatorowa? Którą wybrać?
Wiertarka akumulatorowa czy sieciowa?
To pytanie które zadaje sobie prawie każdy początkujący majsterkowicz. Odpowiedź na to pytanie w głównej mierze jest uzależniona od dostępności gniazd sieciowych w miejscu pracy oraz ich rodzaju.

Wiertarka to jedno z najczęściej używanych urządzeń jakich używamy w naszych domach, mieszkaniach, działkach czy garażach. Zawsze dobrze posiadać ją w domu, choćby ze względu na montowanie uchwytów na kolejne półki na ścianie lub sezonowych dekoracji. Do dorywczych prac zdecydowanie wystarczy nam jedno urządzenie. Warto jest zatem zastanowić się, którego typu wiertarka w naszym przypadku może okazać się bardziej przydatna: zasilana prądem zmiennym czy akumulatorowa?

Wiertarka sieciowa

Wiertarki sieciowe najczęściej wybierane są do bardzo sporadycznych prac domowych. Zazwyczaj tam gdzie nie ogranicza nas brak dostępu do gniazd sieciowych. Należy jednak pamiętać , że długość kabla zasilającego to zazwyczaj ok 2 m i w niektórych przypadkach możemy nie obejść się bez pomocy przedłużacza. Narzędzia zasilane prądem zmiennym charakteryzują się zazwyczaj większą mocą, dlatego warto jest je wybierać do cięższych i dłuższych prac. Wiele z nich, zwłaszcza do precyzyjniejszych wierceń, wykonuje się zazwyczaj na stole warsztatowym. W takim przypadku wiercenie powinno być przeprowadzone płynnie i szybko – napęd stacjonarny w tym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem.

Wiertarka akumulatorowa

Wiertarka akumulatorowa na pewno będzie o wiele lepszym wyborem do pracy w trudno dostępnych miejscach, gdzie kabel zasilający będzie stanowił dla nas duże utrudnienie w pracy. Zapewniają zdecydowanie większy komfort pracy przy wierceniu otworów w suficie oraz innych miejscach gdzie pracujemy na wysokości, zwłaszcza poza domem. Niewątpliwie najlepszą zaletą stosowania urządzeń akumulatorowych jest fakt, że możemy pracować nimi nawet w miejscach bez stałego dostępu do prądu, np. w ogrodach, na działkach, garażach. Nie zawiodą nas również w momencie awarii prądu, o ile akumulator został uprzednio naładowany. Brak kabla zasilającego daję nam możliwość wygodniejszego manewru narzędziem – nie ogranicza naszych ruchów.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018

Polecane

$('#dialog_close').click(); $('#menu_preloader_add').remove(); pixel