SZLIFIERKI DO GIPSU „ŻYRAFY”

 

 

SZLIFIERKI DO GIPSU „ŻYRAFY”

 

Szlifierki do gipsu, popularnie zwane „żyrafami” służą do wygładzania połączeń pomiędzy płytami. Dzięki zastosowaniu „żyraf” będziemy mogli znacznie skrócić czas naszej pracy, jak również wygładzić nierówności na połączeniach w sposób bardzo dokładny. Nie sposób nie zauważyć, zwłaszcza na sufitach, jeśli ta czynność zostanie niedokładnie zrobiona. Jest to również praca niewdzięczna i nielubiana przez większość fachowców. Dlatego z pomocą przychodzą szlifierki, które producenci starają się robić coraz lżejszymi i coraz wydajniejszymi. Jednocześnie już większość szlifierek ma system umożliwiający podłączenie jej do odkurzacza, co znacznie zmniejsza zapylenie.

 

Przy zakupie szlifierki „żyrafy” musimy zwrócić uwagę na takie cechy jak moc znamionowa. Duża moc szlifierki umożliwia utrzymanie stabilnej prędkości obrotowej tarczy oraz płynną regulację wysokich obrotów. Obroty zaś mają wpływ na skuteczność i szybkość usuwania nierówności pokrytych gładzią.

 

Istotna jest również waga urządzenia. Mała masa sprawia, że urządzenie dobrze sobie poradzi w miejscach wymagających precyzji, a nam będzie po prostu lżej pracować.

 

Istnieją również szlifierki wielofunkcyjne, zarówno do powierzchni betonowych, tynkowanych i malowanych.

 

Jednym z takich urządzeń jest szlifierka wysięgnikowa DEDRA DED 7752

 

Szlifierka wysięgnikowa do betonu DEDRA DED 7752

-szlifierka wysięgnikowa do szlifowania powierzchni betonowych, powierzchni pokrytych  tynkiem, farbami oraz ich wygładzania.

-w konstrukcji szlifierki zastosowano system odpylający.

-podłączenie szlifierki do odkurzacza typu przemysłowego, pozwala w czasie pracy  znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się urobku.

-szlifierka jest wyposażona w wysięgnik, pozwalający na prowadzenie prac związanych ze -szlifowaniem powierzchni ścian i sufitów w zasięgu do 3,0 - 3,5 m.

-ruchoma (uchylna) głowica maszyny pozwala na operowanie wysięgnikiem na dowolnej -powierzchni ściany, sufitu czy nawet podłogi.

-szlifowane powierzchnie muszą być suche.

 

Dane:

 

-napięcie pracy 230 V 50 Hz

-moc 1010 W

-masa netto 4,8 kg

-prędkość obrotowa głowicy 500-5000 obr/min

-średnica krążka ściernego 125-135 mm

-długość całkowita szlifierki 1400 mm

-poziom drgań zmierzony na rękojeści 1,5 m/s

 

$('#dialog_close').click(); $('#menu_preloader_add').remove(); pixel